Patarimai keliautojams: saugumas atostogų metu

2017-01-31

Autorius: Kelioniumanija.lt 

 

Aktyvios pramogos kelionės  24

            Atostogų metu aktyviai keliaudami ir lankydami naujas vietas neretai patiriame nuovargį, kartais net ir stresą, o poilsiaudami atsipalaiduojame, pamirštame rūpesčius. Ir vienu, ir kitu atveju tampame masalu vagišiams, rodos, tik ir ieškantiems progų, kaip apsukti išsiblaškiusį turistą. Pagrindiniai ilgapirščių objektai – tai piniginės, dokumentai, fotoaparatai, brangūs aksesuarai. Neleiskite, kad neatsargus elgesys sugadintų atostogas.

Saugokite kišenes. Profesionaliems kišenvagiams turbūt nėra neprieinamų kišenių, todėl reikia būti itin budriems, ypač tose vietose, kur žmonių srautai yra dideli, pavyzdžiui, jei lankotės vietinių gėrybių turgelyje, apžiūrinėjate suvenyrus, laukiate eilėje, stebite gatvės muzikantų ar mimų pasirodymus. Daiktus laikykite vidinėse užsegamose kišenėse, nenešiokite kišenėse daiktų, kurie akivaizdžiai kišenes išpučia. Stenkitės nenešioti daiktų užpakalinėse kelnių kišenėse.

Nesirenkite prabangių prekinių ženklų rūbais. Kelionės metu galioja taisyklė: rengtis kuo patogiau ir... kuo paprasčiau. Žymių dizainerių rūbų etiketės ilgapirščiams tarsi signalizuoja, kad jūsų piniginės turinys irgi yra nekuklus. Žinoma, daugumoje šalių nepavyks visiškai „užsimaskuoti“ ir tapti panašiu į vietinį, tačiau stenkitės kuo mažiau atkreipti dėmesį savo apranga.

Įsigykite dokumentų dėtuvę. Keliaujant po mažiau saugias šalis pravartu įsigyti dokumentų dėtuvę – kabinamą ant kaklo ar juosiamą aplink liemenį. Tokioje dėtuvėje saugiausia laikyti tokius svarbius dalykus kaip pasas, kiti dokumentai, piniginė. Šiems daiktams skirkite didžiausią dėmesį. Atsargumo dėlei turėkite paso bei kitų dokumentų kopijas arba prieš išvykdami į kelionę nuskanuotas jų kopijas išsiųskite sau elektroniniu paštu – dingus dokumentams tai paspartins naujų dokumentų išdavimą. Niekuomet nelaikykite svarbių daiktų ar dokumentų kuprinėje, nešiojamoje ant nugaros.

Į kelionę imkite tik būtiniausius daiktus. Kuo daugiau daiktų, krepšių, lagaminų, kuprinių, tuo daugiau reikia jais rūpintis. Oro uostuose, traukinių ar autobusų stotyse tenka nuolat prižiūrėti, kad apsukrūs vagišiai ko nors nenukniauktų. Daugumai kraunantis lagaminą kyla natūralus noras paimti ir tą, ir aną – o gal prireiks. Tačiau tie, kas skraido su pigiomis avialinijomis, kuriose taikomas papildomas bagažo mokestis, jau, galima sakyti, išmoko skraidyti su minimaliu kiekiu daiktų. Ant lagaminų ir krepšių visuomet užrašykite savo vardą ir kontaktus.

Neimkite brangių daiktų. Brangiausias daiktas jūsų kelionėje tebūna fotoaparatas, kuriuo fiksuosite kelionės akimirkas. Kitų brangių daiktų kelionės metu verta atsisakyti. Net jei ir naudojate prabangų telefoną, į kelionę verta pasiimti kuo paprastesnį, atliekantį būtiniausias funkcijas. Neapsikraukite prabangiais laikrodžiais, papuošalais – šie daiktai ypač patraukia vagišių dėmesį. Net jei ir turite brangių daiktų, stenkitės jų nedemonstruoti.

Miegodami būkite budrūs. Kelionėje kartais tenka miegoti traukinyje ar autobuse, nusnausti oro uoste. Visuomet svarbiausius daiktus laikykite taip, kad jie negalėtų būti paimti ar ištraukti jūsų nepažadinus.

Neklaidžiokite naktį. Mažiau saugiose šalyse stenkitės neklaidžioti tamsiu paros metu, nevykti į nesaugias, atokias zonas ar rajonus neišsiaiškinę, ar tai tikrai saugu, koks yra nusikalstamumo lygis mieste. Pavyzdžiui, jei trokštate pamatyti lūšnynų kvartalus Indijoje ar Brazilijoje, pasidomėkite, ar neorganizuojamos ekskursijos su apsauga. Geriau pamatyti mažiau, bet išlikti saugiems.

Tvirtai laikykite svarbiausius daiktus. Nereitai vagišiai daiktus tiesiog išplešia užsisvajojusiems turistams iš rankų ir sprunka šiems net nespėjus sureaguoti. Tad pravartu svarbius daiktus, tokius kaip kelioninis krepšys ar fotoaparatas, persimesti per petį, pasikabinti ant kaklo ar pan.

Būkite itin budrūs turistinėse vietose. Greta svarbiausių turistinių objektų telkiasi ir kišenvagių bei sukčių gaujos. Tai gali būti ir išmaldos prašytojai, įkyriai kaulyjantys pagalbos. Kai kuriose šalyse įkyrūs prekeiviai tiesiog tempte tempia į savo parduotuvėles – stenkitės viso to išvengti, nereaguoti.

Venkite spūsčių. Vienas iš kišenvagių triukų – nusitaikius auką sudaryti spūstį. Paprastai į minios spūstį patekę žmonės ima panikuoti pamiršdami saugoti savo daiktus – tuo naudojasi vagišiai.

Nepasimeskite apiplėšimo metu. Mažiau saugiose šalyse, net ir laikantis visų minėtų atsargumo priemonių, apiplėšimo gali nepavykti išvengti. Nesipriešinkite, jei jau tapote vagišių auka, tačiau visuomet galite bandyti derėtis. Nelaikykite visų pinigų vienoje vietoje – taip gali pavykti atsipirkti vos keliais banknotais. Neužsirašykite banko mokėjimo kortelių PIN kodo – net ir praradę kortelę galbūt turėsite laiko ją užblokuoti. Venkite tokių vietų, kur mažai žmonių. Jei turite įtarimų, kad esate sekamas, kuo skubiau eikite link vietos, kur daugiau žmonių.

Nepasitikėkite nepažįstamais žmonėmis. Kai kuriose šalyse, vos išlipus iš lėktuvo ar traukinio, savo paslaugas ima siūlyti įkyrūs taksistai, žadantys pigiai nuvežti ten, kur jums reikia. Tokiais žmonėmis geriau nepasitikėti, nes apgavystės ar apiplėšimo tikimybė yra labai didelė. Kelionės metu labai svarbu pasitikėti savimi ir vengti įtartinų „tipelių“ su žvitriomis akimis. Pasimetę ir išsigandę turistai – „gardus“ kąsnelis visokio plauko sukčiams.  

Linkime, kad pakilios atostogų nuotaikos nesugadintų dėl neatsargumo prarasti daiktai.

 

 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »