Ką daryti, kad kelionių nuotraukos būtų gražios?

2017-01-28

Autorius: KelioniuManija.lt  http://www.kelioniumanija.lt/ 

 

Aktyvios pramogos kelionės 17

           Svarbi kiekvienos kelionės dalis ir dažnas keliautojų pomėgis – fotografavimas. Šį kartą nusprendėme pasidalinti keliais patarimais, tačiau nekalbėsime nei apie kompoziciją, nei apie kitas technines detales. Pamėginome pažvelgti iš mėgėjiškos, praktiškesnės pusės ir pritaikyti patarimus kiekvienam keliautojui. 

Visų pirma, jei norite puikios kelionių nuotraukos, tai nebūtinai turi būti „atvirukinis“ žymios ir gausiai lankomos pasaulio vietovės vaizdas. Tai taip pat gali būti žmogus, gyvūnas, festivalis, apranga, patiekalas. Kažkas tokio, kas yra neįprasta, žavinga ar paprasčiausiai atskleidžia lankytinos vietovės ar kultūros dvasią. Svarbiausia, kad nuotrauka būtų užfiksuota kitokiu kampu, taip, kaip įžymų objektą matote tik jūs vienintelis. 

Fotografuokite žmones. Žmogus nuotraukoje visuomet perteikia daugiau emocijų nei tik „negyvi“ objektai. Populiarų ir dažnai fotografuojamą vaizdą palikus fone, o centre išryškinant netikėtus ar atrodytų visai nereikšmingus dalykus, nuotraukai suteikiamas naujas dvelksmas, ji neatrodo nuobodi ir gali sudominti kur kas labiau nei tie patys ne vieną kartą matyti vaizdai. Pavyzdžiui, fotografuokite ne fontaną, o fontano vandenį rankutėmis taškantį krykštaujantį vaiką. Tačiau norint užfiksuoti tokį kadrą turėtumėte pasikaustyti kantrybe – ne taip paprasta sulaukti tos akimirkos, kai visi objektai atsidurs „tinkamose“ pozicijose.  

Patirkite vietinį gyvenimą. Nuvykę į kitą šalį visuomet turime prisitaikyti, pavyzdžiui, karštuose kraštuose gyvenimas vyksta ankstyvą rytmetį arba vėlai vakare. Vadinasi, norint užfiksuoti vietinių gyvenimą, teks anksti keltis ir vėlai eiti miegot. Nufotografuota tuščia ir rami vieta be žmonių, be veiksmo taip pat gali būti žavinga, tačiau tokiu atveju reikėtų stengtis perteikti sklindančią ramybę, o ne tuštumą. Apskritai, didžiausią įspūdį palieka kontrastingi, kategoriški vaizdai: lygus kaip stiklas vanduo arba nesustabdomai tekanti upė, tuščios miesto gatvės, spinduliuojančios visišką tylą arba miesto centro šurmulys, kuriame, atrodo, negali girdėti net savo minčių.
 
Skirkite laiko. Kiekvienas dalykas, kurį norime atlikti gerai, reikalauja daug laiko ir energijos. Didžiausia problema, kad kelionės dabar tampa sausakimšos įvairiais turais, renginiais, valgiais. Keliones labai dažnai riboja laikas, kurį mintyse dar labiau sutrumpina noras pamatyti ir patirti kuo daugiau. Kelionė tampa tarsi maratono bėgimas. O norint įdomios nuotraukos, tikrai neužtenka važiuojant autobusu atsukti objektyvą į langą ir paspausti fotoaparato mygtuką. Tad jei norite gerų nuotraukų, į savo kelionės tvarkaraštį teks įtraukti punktelį „Fotografavimas“.
 
Perteikite emocijas. Nesvarbu, ar fotografuojate gamtą, ar miestą, visuomet svarbu apsvarstyti kokias emocijas jums tai sukelia. Tuomet reikėtų pagalvoti, kaip tai perteikti vaizdu. Atrodo sudėtinga? Čia ir yra visas įsimintinų ir stulbinančių nuotraukų žavesys. Neretai žiūrint nuotraukas tenka pripažinti: „tikrovėje viskas atrodė gražiau“. O gražiau atrodė ne todėl, kad vaizdas buvo kitoks, o todėl, kad tuo metu mes patyrėme tam tikras emocijas (ir dažniausiai geras!). Taigi jei sugebėsite perteikti emociją, vaizdas nuotraukoje atrodys toks pat nuostabus kaip ir jūsų kelionės metu. 
 
Apskritai, reikėtų nepamiršti, kad gera nuotrauka – tai meno kūrinys, o ne realybės atvaizdavimas, tad nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti netikėtų „kampų“. 
 
 
 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »