Kaip nuotraukų nuotaiką kuria vestuvių fotografai?

2017-02-12

Autorius: Fotogidas  http://www.fotogidas.lt/

 

Vestuvių fotografas 136           Vestuvės – tai džiaugsmas, meilė ir kitos puikios emocijos. Vis dėlto, kas nors kiek mėgsta paspragsėti fotoaparatu pritars, kad emocijas atskleisti nėra taip jau paprasta. Antra vertus, žvelgiant į vestuvių nuotraukas, darytas profesionalo, abejonių nelieka: pastebime švelnumą, rūpestį, emocingą jaudulį ir džiugesį. Visa tai yra nuotaika, kurią atskleidžia vestuvių fotografai. Kaip jie kuria nuotaiką kadruose?

Nesuvaidintos emocijos

Vestuvės jauniesiems kupinos džiaugsmo, jaudulio ir kitų emocijų, kurių net ir norėdamas taip tobulai nesuvaidinsi. Vestuvių fotografai tai žino, todėl būtent jie yra tais žmonėmis, kurie iš tikrųjų lydi jaunųjų porą kiekviename jų šventės žingsnyje. Svarbu visada būti pasiruošus ir laiku sustabdyti akimirką. Žaviausios emocijos reportažinėse nuotraukose – itin trumpos ir netikėtos. Pavyzdžiui, džiaugsmo ašara, žvilgsnių susitikimas ar trumputis nuotakos atokvėpis už būsimo vyro peties.

Spalvos ir šviesos

Sakoma, kad profesionalūs vestuvių fotografai puikias nuotraukas padaro bet kokiomis sąlygomis ir bet kokioje vietoje. Ir tai yra beveik tiesa. Be tam tikrų išimčių, vestuvių fotografai kiekvienoje aplinkoje atranda nuotaiką kuriančių atspalvių. Tai gali būti interjero detalės, spalvingas akcentas, tviskantis saulės spindulys ar blizgaus papuošalo mestas „saulės zuikutis“. Fotografas nestumdys nei baldų, nei jaunųjų – jis pats palypės ant judančio akmens ar įsispraus į mažą kamputį tam, kad prisitaikytų įamžinti darnią visumą.

Bendravimas

Šį aspektą dažnai pamiršta tiek poros, ieškodamos fotografo, tiek ir kai kurie vestuvių fotografai. O vis dėlto bendravimas labai svarbus, galima sakyti, kad vestuvių fotografas netgi privalo būti geru psichologu. Pralinksminti trumpu juokeliu ar priversti susimąstyti aliuzija į prisiminimus, taikliai keliais žodžiais nusakyti, kur nukreipti žvilgsnį, ar parodyti žvilgsnio kryptį. Visa tai svarbu taip pat, kaip ir gardus vestuvinis tortas, nes tik puikus skonis atskleidžia tikrąjį torto grožį.

Dekoracijos ir rekvizitaiVestuvių fotografas 137

Vestuvių fotosesija vis dažniau planuojama detaliai, jai parengiamos specialios vietos su tam tikromis dekoracijomis. Visa tai puikiai kuria nuotaiką, ypatingai, jei fotosesija teminė. Vestuvių fotografai atskleidžia pasirinktą temą nuotraukų kompozicijoje suderindami tiek jaunavedžių emocijas, tiek aplinkos elementus. Vadinamieji rekvizitai – tai akcentai, dažniausiai pasirenkami žaismingoms nuotraukoms. Balionai, kortelės su užrašais ar įvairūs elementai ant lazdelių (akiniai, ūsai ir kt.) leidžia įsijausti ir pokštauti pozuojant tarsi netyčiomis.

Patirtis ir žinios

Vestuvių fotografai apie vestuves žino labai daug. Jie žino nuotakos, kuri yra svarbiausiu jų objektu vestuvių dieną, pasiruošimo ritualus ir supranta, kaip jai svarbu atrodyti tobulai. Vestuvių fotografai žino, kada nuotaka mes paskutinį žvilgsnį į veidrodį ir kada mama apkabins ją prieš paliekant namus, žino ir kaip vyksta ceremonija bažnyčioje ar santuokų rūmuose, kurios akimirkos svarbiausios. Ši patirtis ir žinios leidžia vestuvių fotografams visą savo dėmesį sutelkti į aplinką, jaunuosius, svečius – jie nesijaudina, kad praleis akimirką, kai jaunieji apsikeis žiedais, nes tiksliai žino, kada tai įvyks.

 

 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »