Vestuvių metinės: ką dovanoti?

2017-03-05

Autorius: Fotogidas 

Vestuvių fotografas 140             Vestuvės neabejotinai yra viena gražiausių gyvenimo švenčių. O sutuoktiniai ją mielai prisimena ir net kasmet švenčia vestuvių metines. O štai  artimiesiems ir draugams dažnai tenka pasukti galvą, ką dovanoti vestuvių metinių proga. Kiekvienos vestuvių metinės yra simboliškos, todėl ir dovanos turi būti ne atsitiktinės.

Pirmosios vestuvių metinės vadinamos popierinėmis, tad dovanoti tinka viskas, kas iš popieriaus, pavyzdžiui, knygos, tapetai, užrašų knygutės ir kt.

Švenčiantiems antrąsias – medvilnines – vestuvių metines dovanokite rankšluosčius, staltieses, patalynę ir pan. O jei metines švenčiate Jūs, tai sutuoktiniai šia proga vienas kitam dovanoja apatinius, naktinius, dailias medvilnines nosinaites.

Odinių vestuvių metinių proga dovanai tiks odiniai diržai ir kiti dirbiniai iš odos, o vaisinių / lininių metinių proga dovanokite linines staltieses arba vaisių medelius, pavyzdžiui, citrinmedį.

Medinių vestuvių metinių proga dovanokite medinius šaukštus, kočėlus, medines pjaustymo lenteles ir pan. O švenčiantiems šeštąsias – ketines – vestuvių metines priimta dovanoti ketines keptuves, uodus, taip pat žvakides.

Septintųjų – varinių – vestuvių metinių proga sutuoktiniams įteikite varinę pasagą. Pasaga – gerovės ir laimės simbolis, tad puikiai tiks tokia proga.

Jei sutuoktiniai drauge jau aštuonerius metus, tai metinių proga padovanokite kažką iš bronzos arba skardos, o švenčiantiems devintąsias metines puikiai tiks moliniai indai, papuošalai, suvenyrai ir kt.

Švenčiantiems santuokos dešimtmetį dovanokite arba alavo gaminių, arba dovaną, kurioje dominuotų rožinė spalva.

Vienuoliktųjų – plieninių – metinių proga dovanokite papuošalus ir kitus dirbinius iš plieno. O švenčiantiems jau dvyliktąsias – šilkines – vestuvių metines įteikite šilkinį šalikėlį ir kaklaraištį.

Tryliktosios vestuvių metinės – nėriniuotos, todėl dovanai puikiai tiks nerta servetėlė, nėriniuoti apatiniai, taip pat siūlai, nėriniais dekoruoti nuotraukų rėmeliai ir pan. Sukakus keturiolikai bendro gyvenimo metų švenčiamos agato vestuvės, todėl dovanokite visa, kas iš agato, pavyzdžiui, papuošalus, suvenyrus.

Penkioliktosios metinės – krištolinės vestuvės, todėl idealia dovana bus krištolinis suvenyras. Po penkioliktųjų vestuvių metinių kitos sukaktys dažniausiai nešvenčiamos kasmet, o minimi tik santuokos dešimtmečiai. Tad dvidešimtosios vestuvių metinės yra porcelianinės ir jų proga sutuoktiniams įteikite porceliano indų rinkinį ar dailią porceliano žvakidę.

Santuokoje pragyvenus tris dešimtmečius minimos perlinės vestuvės. Šios sukakties proga dovanokite perlus, o jei to neleidžia galimybės, galite padovanoti dailią kriauklę. Nuo seno priimta, kad perlinių vestuvių proga vyras žmonai padovanoja trisdešimties perlų vėrinį.

Keturiasdešimtosios vestuvių metinės yra rubininės vestuvės. Šia proga priimta dovanoti prabangias dovanas, pavyzdžiui, baldus, brangias vazas ar kitus meno kūrinius. Taip pat tinka rubino spalvos dovanos, pavyzdžiui, patalynė, užuolaidos, staltiesės ir pan.

Minint penkiasdešimtąsias – auksines – vestuvių metines tinka dovanoti auksinius arba paauksuotus daiktus: papuošalus, suvenyrus, stalo įrankius, rašiklius, laikrodžius ir kt.

 

 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »