Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubas – būreliai, studijos vaikų užimtumui

2017-09-14

Autorius: Organizuokim.lt 

 

Būreliai ir studijos vaikų užimtumui Vilniuje 1

         Pastebėjote, kad Jūsų vaikas domisi ar žavisi keramika, daile, gitaros skambesiu, dainavimu, užsienio kalbomis? Mėgsta šokti, vaidinti ar sportuoti? O gal vaikas vis dar ieško savo mėgstamos veiklos?

Ugdyti jauną žmogų, tenkinti pažinimo, saviraiškos poreikius atsižvelgiant į kiekvieno asmens individualumą, plėtoti laisvalaikio kultūrą, sudaryti sąlygas gerai savijautai – tai misija, kuria vadovaujasi Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubas. Su šio klubo vystomais būreliais, studijomis šiame straipsnyje Jus ir supažindinsime.

Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubas - savas tradicijas turinti Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga, įsikūrusi Žirmūnuose, Minties gatvėje. Vaikai ir jaunuoliai čia turi galimybę išmokti užsienio kalbų, šokti, dainuoti, groti gitara, piešti, lipdyti, vaidinti, bei sutvirtėti fiziškai. Kvalifikuoti pedagogai padeda visiems, norintiems tobulėti, išbandyti save, susirasti draugų, jaustis svarbiu ir reikalingu. Klubo vaikai dalyvauja įvairiuose klubo renginiuose, šventėse, konkursuose, varžybose, lanko parodas, teatrus, vyksta į keliones. Vasarą klubiečiams organizuojama daugybės teigiamų atsiliepimų sulaukianti 2 savaičių dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla.

 

BŪRELIAI, STUDIJOS

Gatvės šokiai

„Šokantys garsai" – gerai žinoma, daug koncertuojanti gatvės šokių grupė. Vaikai mokomi įvairių šokio stilių, pradedant moderniuoju šokiu ir baigiant street dance. Lavinamas gebėjimas laisvai reikšti kūrybines mintis, improvizuoti, skatinama ieškoti naujų išraiškos judesių formų. Ugdomas kolektyviškumas ir organizuotumas. Suteikiama muzikinių, choreografinių žinių, lavinama muzikinė klausa, ritmo pojūtis, taisyklinga, artistiška laikysena, kūno lankstumas, ištvermė. Grupė "Šokantys garsai" dalyvauja miesto bei respublikiniuose konkursuose, yra „Žvaigždžių valandos”, „Perliukas”, „Norim kilt”, „Pajūrio vėjai”, „Mes – pasaulis”, „Ant stogo” prizininkai. Taip pat aktyviai dalyvauja Lietuvos meno šventėse, koncertuose. Grupė yra koncertavusi Čekijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje. Studijai "Šokantys garsai" vadovauja vyr. mokytojas Vaidotas Januškevičius, kuris pats pradėjo šokti būdamas 10 metų. V. Januškevičius baigė Lietuvos konservatorijos choreografijos skyrių, yra diplomuotas choreografas, turintis didelę darbo su vaikais ir jaunimu patirtį.

 

Meninė gimnastika Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubasMeninė gimnastika

Meninė gimnastika yra įvadas į vaiko judesių koordinacijos, kūno laikysenos, muzikalumo ir kūrybiškumo ugdymą. Treniruočių metu mergaitės mokysis kūno plastiškumo, koreguos laikyseną, stiprins raumenis, ugdysis valią ir ryžtą. Jaunosios gimnastės išmoks pratimų su kamuoliu, šokdyne, kaspinu, pajaus judėjimo laisvę, išmoks daug naujų ir įdomių pratimų, savarankiškai kurs gimnastikos kompozicijas, mokysis individualiai ir grupėse.

Būrelio vadovė Giedrė Kuliešytė yra baigusi gimnastikos sporto mokyklą, 14 metų užsiima šiuo sportu, yra Lietuvos Edukologijos universiteto Kūno kultūros specialybės bakalaurantė.

 

Lavinamoji gimnastika

Lavinamoji gimnastika yra orientuota į viso kūno stiprinimą, fizinių ypatybių lavinimą ir judėjimo džiaugsmą. Užsiėmimuose bus derinama bendroji gimnastika kartu su meninės ir sportinės gimnastikos pagrindais, akrobatika ir jėgos pratimais, siekiant visapusiškai lavinti fizinį pajėgumą, gerinti laikyseną, koordinaciją, lankstumą ir jėgą. Kadangi lavinamoji gimnastika nėra varžybinio pobūdžio, užsiėmimų metu vaikai motyvuojami siekti rezultatų savo pačių labui ir mokytis prasmingai, ugdytis kritinį mąstymą ir sąmoningumą. Grupių skirstymas į pradedančiuosius ir pažengusius leidžia šioje veikloje išbandyti save visiems norintiems, lemia sistemingą tobulėjimą ir mokymąsi, atitinkantį kiekvieno vaiko sugebėjimus. Apie mokytoją: Veronika Vabals yra įgijusi pedagoginį išsilavinimą ir kūno kultūros specialybę Lietuvos edukologijos universitete, turinti ilgametę (nuo 2008 m.) darbo su vaikais patirtį.

 

Rytų kovos menai Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubasRytų kovos menai

Tae Kwon Do – korėjiečių kovos menas. Išvertus iš korėjiečių kalbos Tae reiškia ranka, Kwon - koja, Do - būdas, kelias, metodika. Bendrai sudėjus gaunasi: rankų ir kojų technika. Sakoma, kad tae kwon do kojų smūgiai yra tobuliausi iš visų pasaulio kovinių stilių. Smūgiuojant kojomis pašokus sunkiausia yra neprarasti orientacijos ir nepamesti taikinio. Todėl kovotojas turi nuolat stebėti priešininką. Ypač sudėtingi yra smūgiai atgal arba sukantis ore 180 laipsnių.

Pasaulinės tae kwon do federacijos (WTF) stilius yra švelnesnės formos nei ITF ir bene pati humaniškiausia kovos menų rūšis pasaulyje. Būtent dėl šios savybės WTF tae kwon do yra įtraukta į olimpines sporto šakas. Tikslas kovoje yra ne nugalėti priešininką, bet surinkti kuo daugiau taškų smūgiuojant į specialiai pažymėtas zonas ant priešininko apsaugų. Vadovas Vytautas Kišūnas yra baigęs Lietuvos edukologijos universitetą.

 

Gitara

Gitara yra tas instrumentas, kuris tinka ne tik romansams, bet ir smagiems pavakarojimams draugų būryje. Groti gitara – tai reiškia ne tik kūrybą, saviraišką, bet ir bendravimą, todėl nenuostabu, kad šiuo metu tai yra vienas populiariausių instrumentų jaunimo tarpe. Jeigu norėtumėte iš arčiau susipažinti su gitara ir išmokti ja skambinti, kviečiame prisijungti prie gausaus ir darnaus Žirmūnų klubo gitaristų būrio. Gitaros studijos vadovas Laurynas Vaitulevičius.

 

Teatro būrelis Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubasTeatras

Teatro studija "Žirmūnų teatras" klube veikia nuo 1995 m. Studijos repertuare įvairūs spektakliai vaikams ir jaunimui. Studija kasmet dalyvauja įvairiuose miesto ir šalies vaikų ir jaunimo teatrų festivaliuose, miesto Etnokultūros Centro organizuojamose teatralizuotose Etninėse šventėse. Dalyvavo ALF projekte „Veikiantis menas", Vilniaus Planetariume, laimėjo Kultūros Ministerijos paramą projektui „Istoriniai spektakliai Lietuvos pilyse".

"Žirmūnų teatro" režisierė teatro pedagogė - ekspertė Rasa Ercmonienė – Varnė. Režisierė rašo knygas apie teatrą, kuria pjeses, yra parašiusi ne vieną radijo pjesę, kuria eiles ir rašo straipsnius teatro pedagogikos, meno ir psichologijos temomis. Vadovė septynis kartus lankėsi JAV lietuvių vaikų stovyklose, kur pastatė su Amerikos lietuvių vaikais ir jaunimu ne vieną miuziklą ir dramos kūrinį. 2005 m. JAV lietuvių švietimo tarybos pakviesta skaitė paskaitų ciklą teatro integracijos į įvairias disciplinas ir teatro pedagogikos tema bei pravedė praktinius užsiėmimus Šiaurės Amerikos lietuvių mokytojams.

 

Dailė

Užsiėmimų metu dirbama skirtingomis dailės technikomis, yra priemonių įvairovė. Metų eigoje rengiamos parodos, konkursai, vyksta įvairūs projektai. Vaikai turi galimybę ne tik lavinti savo meninius įgūdžius, kūrybingumą, estetinius jausmus, bet ir turiningai praleisti laisvalaikį. Mūsų dailės studija - puiki asmenybės ugdymo mokykla. Studijai vadovauja patyrusi dailininkė, dailės mokytoja – metodininkė Natalija Kriščiūnienė.

 

Dainavimo būrelis Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubasDainavimas

Dainavimo studija „ LABAS!” Užsiėmimuose lavinami balsas ir klausa, mokoma taisyklingai kvėpuoti, ugdomas ritmo pojūtis, ansambliškumas, supažindinama su muzikos teorijos elementais, pritariamojo vokalo pagrindais ir pavyzdžiais. Skiriamas dėmesys vaiko pasitikėjimo savimi, atsakomybės jausmo formavimui, kūrybiškumo ugdymui. Aktyvi veikla padės atskleisti ne vieną užslėptą meninį talentą. Savo išmoktas programas vaikai pristatys klubo ir miesto renginiuose. Daina ir šokis padės išreikšti save, nugalėti scenos baimę, ugdyti sceninio pasirodymo įgūdžius ir meilę muzikavimui.

Studijos vadovas Rolandas Kostiukas - muzikos mokytojas moko vokalo pagrindų, solinio ir ansamblinio dainavimo (įvairių stilių), muzikinio raštingumo, grojimo klavišiniais instrumentais. Organizuoja akademinės ir šiuolaikinės muzikos edukacinius pristatymus ir renginius. Laisvalaikiu kuria ir aranžuoja įvairaus stiliaus dainas. Padeda ir konsultuoja muziką kuriančiam jaunimui.

 

Keramika

Vienos iš pačių nuostabiausių Žemei Visatos skirtų dovanų - vanduo ir molis. Jie užima išskirtinę vietą, nes be vandens žemėje nebūtų gyvybės, o be molio negalime įsivaizduoti žmonijos kultūros. Be keramikos dirbinių mūsų istorija būtų daug skurdesnė, nes tyrinėjant archeologų radinius galima perskaityti ir pamatyti žmonijos istorijos, technikos ir kultūros raidą. Moliui neprieinamų temų nėra, iš jo galima padaryti beveik viską. Lipdymo procesas ramina, padeda susikaupti, lavina fantaziją.

Keramikos studijos vadovė Edita Jakubonytė – Kybartienė yra baigusi Dailės akademiją, priklauso Lietuvos dailininkų sąjungai, dirba pedagoginį darbą - supažindina su dailiąja keramika, jos gamybos technologija, formavimo, dekoravimo medžiagomis, moko lipdyti bei dekoruoti keraminius dirbinius.

 

Akademinis piešimas Žirmūnų vaikų ir jaunimo klube

Akademinis piešimas

Akademinio piešimo ir tapybos būrelis yra skirtas vyresniems vaikams (nuo 10 metų), besidomintiems menu. Užsiėmimų metu vaikai mokysis piešti ir tapyti pagal per amžius nusistovėjusias piešimo ir tapybos taisykles, išbandys įvairias piešimo ir tapybos technikas, išmoks taikyti kompozicijos ir komponavimo taisykles, perspektyvos dėsnius.

Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas vaikų supažindinimui su Europos ir kitų šalių meno istorija. Šių žinių prireiks ne tik besiruošiantiems stoti į dailės mokyklas, bet ir galvojantiems studijuoti istoriją, biologiją, architektūrą, bei bendrai erudicijai plėsti.

Būrelio vadovė Rasa Sičiūnienė piešimą, tapybą bei meno istoriją studijavo Kaune St. Žuko technikume. 15 metų dirbo animacijos studijoje "Vilanima" animatore. Turi daugiametę patirtį pedagoginiame darbe.

 

Mažylių mokyklėlė

Mažylių mokyklėlė skirta mažiesiems (4-6 m.) vaikams. Pirmoje dalyje – vaikučiai bus supažindinami su įvairių šokių stilių pagrindais mokysis judėti, pamils šokį. Antroje dalyje - pasaulio pažinimo pamokėlė. Užsiėmimų tikslas - plėsti vaikų pasaulėžiūrą ir lavinti meninius gabumus bei mąstymą. Vaikai kirps, klijuos, eksperimentuos, patirs ir pažins. Svarbiausia užsiėmimų metu vaikus skatinti judėti, pažinti ritmiką, judesį, koordinaciją, o pasaulio pažinime - kūrybiškai mąstyti meninių, eksperimentinių darbelių pagalba, pajusti atradimo džiaugsmą, praktiškai mokytis loginio mąstymo, gamtos ir fizikos dėsnių. Mažylių mokyklėlės vadovės: šokių - ilgametę šokių ir šokių pedagogikos patirtį turinti Natalija Daškevič, o pasaulio pažinimo - produkto dizaino specialybę turinti Ieva Puodžiukynaitė.

  

Šachmati Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubasŠachmatai

Būrelyje mokiniai supažindinami su šachmatų istorija, žaidimo teorija, jo struktūrinėmis partijos dalimis (debiutu, mitelšpilio, endšpiliu). Skiriamos praktinės užduotys, organizuojami turnyrai, mokoma dirbti grupėje, skatinamas iniciatyvumas, atsakomybės prisiėmimas.

Būrelio vadovas Andrius Mulevičius šachmatų treniruotes pradėjo lankyti nuo 1995 m. Vilniaus šachmatų ir šaškių mokykloje pas žymų Lietuvos šachmatų specialistą Rišardą Fichmaną. Dalyvavo įvairaus lygio varžybose, turnyruose, tarptautiniuose šachmatų festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje ir pasiekė daug aukštų įvertinimų.

 

Lietuvių kalba

Lietuvių kalba pradedantiesiems. Būrelis skirtas pradinių klasių vaikams, kurie nori perprasti lietuvių kalbos gramatiką, išmokti daugiau leksikos. Būrelis ypač skirtas vaikams iš nelietuviškų šeimų, tačiau ir lietuviukai čia ras daug ko pasimokyti. Užsiėmimų metu aiškinamos gramatikos taisykles, rašomi diktantai, skaitoma, žaidžiami lietuvių kalbą lavinantys žaidimai. Būrelį veda Rasa Sičiūnienė (VU filologijos bakalauro laipsnis)

 

Anglų kalba Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubasAnglų kalba

Anglų kalbos būrelio užsiėmimų metu ne tik smagiai ir žaismingai vyksta mokymas, bet ir ugdomas vaikų savarankiškumą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai, skatinamas jų iniciatyvumas, pasitikėjimas savimi, lavinama atmintis ir vaizduotė, sudaromos sąlygos atsiskleisti jų kūrybiškumui. Naudojami neformalūs ugdymo būdai, pažangios ir naujausios ugdymo metodikos, daug dėmesio skiriama kiekvieno vaiko pažangai ir pažinimui. Grupėse mokosi po 10-12 vaikų.

Programoje vaikams parinktos temos, kurios svarbios jų kasdieniniame gyvenime, todėl būrelio lankytojai turtins žodyną kalbėdami apie šeimą, namus, mokyklą, laisvalaikį, keliones, maistą, gyvūnus ir t.t. Jie taip pat išmoks prisistatyti, pristatyti savo šeimą, pasisveikinti ir atsisveikinti, užduoti įvairius klausimus. Būrelio vadovė supažindins ir su Jungtinės Karalystės kultūra, ypatumais, papročiais ir šventėmis. Vaikai kalbės angliškai kurdami dialogus, žaisdami žaidimus, dainuodami daineles, deklamuodami skanduotes, vaidindami, žiūrėdami mokomuosius animacinius filmukus ir klausydami muzikos.  

 

Plačiau apie „Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubą“, kainas ir registracijai reikalingus kontaktus rasite paspaudę čia: Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubas