Patarimai organizuojant vaiko gimtadienį

2017-01-19

http://www.sypsomes.lt/  

 

Kokia turėtų būti šventė. Pirmiausia turėsite nuspręsti, kokia tai bus šventė ir kiek galite jai išleisti: ar tai bus vaiko draugų susibūrimas, ar joje dalyvaus suaugusieji, o gal tai šventė tik tarp pačių artimiausių vaikui žmonių. Planuodami vaiko gimtadienį būtinai atsižvelkite ir į vaiko poreikius. Su vaikais nuo 4-5 metų jau galima aptarti, kokios jie norėtų šventės, kas pas juos turėtų ateiti į svečius. Vaikas, įtrauktas į savo gimtadienio planavimą jaučiasi ir pats atsakingas už tai, kad šventė pavyktų. Be to taip ugdote jo pasitikėjimą, stiprinate tarpusavio bendravimą.

Kiek svečių pasikviesti.  Šventės svečių skaičius turėtų priklausyti nuo vaiko amžiaus, jo pageidavimų, numatomos programos, turimo šventės ploto bei biudžeto. Jeigu gimtadienio programą organizuojate patys ir šventė vyks namuose, patartina laikytis paprastos svečių skaičiaus taisyklės (gimtadienio svečių skaičius = vaiko amžius +1), t.y. į trečiąjį vaiko gimtadienį geriausia pasikviesti keturis vaikus. Švenčiant gimtadienį žaidimų centre arba kviečiantis animatorių (profesionalų vaikų švenčių vedėją), gimtadienyje gali dalyvauti ir daugiau vaikų.  

Ką įtraukti į svečių sąrašą. Tėvai, organizuodami vaiko gimtadienį, dažnai mėgsta pasikviesti jiems artimus, svarbius žmones ne visada atsižvelgdami į vaiko poreikius. Nepersistenkite. Ypač į mažo vaiko gimtadienį (iki 3 metų),  svečių, įskaitant ir suaugusiųjų, sąrašą sutrumopinkite maksimaliai.  Tokio amžiaus vaikai paprastai labai greitai pavargsta nuo dėmesio, nuo didielio žmonių susibūrimo, jie tampa irzlūs arba viskam apatiški. Geriau jau darykite kelias nedideles šventes. Su vaikais nuo 4-5metų kartu sudarykite svečių sąrašą. Kaip ir kiekvienam suaugusiam, taip ir vaikui, būna nelabai mielų žmonių. Tegul jau geriau jis nebus pakviestas, nei vėliau šventės metu aiškinisis tarpusavio santykius.

Kur švęsti? Rengiantis vaiko gimtadieniui, pirmiausia iškyla klausimas - kur švęsti.  Vaikams iki 4-ių metų geriausia šventės vieta - namai. Čia jam bus jaukiausia. Vyresnių vaikų gimtadienius galima švęsti ir kavinėje, vaikų žaidimų centre ar tiesiog, esant tinkamam orui ir vietai, gamtoje. Jei vaikas lanko vaikų darželį, gimtadienį galima švęsti ir ten (jeigu darželio administracija tam neprieštarauja). 

Šventės diena ir laikas. Vaikams, ypač mažiems (iki 4 metų) geriausias šventės laikas yra pirmoji dienos pusė. Tada jie būna linksmiausi ir energingiausi. Todėl, jei tikrasis vaiko gimtadienis sukanka darbo dieną, rekomenduojame šventę perkelti į artimiausią savaitgalį.  Nepatartina šventę pradėti vėliau nei 19 val., nes vaikams reikia laiko apsiprasti, pavalgyti ir dar pažaisti, o vėlų metą jie pasijunta jau pavargę.

Ar reikia šventei programos. Dažnas tėvų galvos skausmas - kuo užimti vaikus per gimtadienį. Jeigu Jūsų vaikutis ir jo svečiai dar labai maži (iki 2 metų), jiems nevisada reikalinga šventinė programa, ypač tuo atveju, kai tėveliai nenori kartu su mažyliais žaisti. Tokio amžiaus vaikai  sunkiai koncentruoja dėmesį, o tiesiog domisi aplinka, naujais daiktais ir žmonėmis. Tokio amžiaus vaikai greičiausiai žais su gautomis dovanomis ir bendraus su atėjusiais svečiais. Visgi organizuojant programą patiems mažiausiems dalyviams, mes primygtinai siūlome tėveliams patiems aktyviai dalyvauti, padrąsinant savo vaiką, padedant jam susikaupti ir taip dar labiau sutvirtinat glaudų ryšį.  Tokiu atveju patirtos akimirkos vaikui tikrai paliks įspūdį. O ir tokią linksmą šventę galėsite užfiksuoti fotoaparato ar kameros abjektyve. Šiuo atveju tik turėsite pasirūpinti jūsų ir mažųjų svečių saugumu, kad neužsigautų daiktais ir kad nesusipeštų :).

Vyresniems vaikams jau reikėtų rimtai pagalvoti, ką jie veiks per gimtadienį. Jeigu šventę organizuojate namuose patys, apgalvokite žaidimus ir veiklas, kuriais užimsite vaikus, pasirūpinkite reikiamomis priemonėmis. Priešingu atveju vaikai pradės greit nuobodžiauti. Jeigu šventėje dalyvauja ir suaugusieji, rekomenduojame pasikviesti profesionalų animatorių (gimtadienio vedėją), kuris užimtų vaikus specialiai jiems tinkančia programa arba paprašykite, kad tuo pasirūpintų kažkas iš suaugusiųjų. Mat pačiam užimti vaikus ir pasirūpinti suaugusiais gali būti per sudėtinga.

Kiek šventė turėtų trukti. Vaikams iki 2 metų užtenka 2 val. šventės. Ikimokyklinio amžiaus vaikams - 2,5-3 val., vyresniųjų gimtadienis gali trukti 3 val.

Šventės vaišės ir tortas. Vaikams iki 4-rių metų labiausiai tinka šalti užkandžiai, kuriuos jie gali valgyti pasiėmę į rankas (pvz., kukurūzų lazdelės, plėšomas sūris). Vyresnieji jau gali valgyti ir karštus patiekalus, tačiau tokius, kuriuos yra įpratę valgyti, kuriuos mėgsta (pvz., picas). Nesiūlykite vaikams gurmaniškų, netradicinių patiekalų, nes greičiausiai jie liks net nepaskanauti.  Pasirūpinkite dideliu kiekiu gėrimų: sultimis, gaiva ar vandenuku. Vaikai gimtadienio metu visada daug geria.

Vienas svarbiausių šventės akcentų - gimtadienio tortas.  Renkantis tortą, ypač mažiems vaikams, siūlome atsižvelgti į tai, kad jis būtų kuo paprastesnis, be alergiją galinčių sukelti kremų ar kitų sudedamųjų dalių. Dažnai vaikams patinka želė tortas. Specialios figūrėlės  (gėlytės, grybukai, žmogeliukai ir t.t.) labai pagražina patį tortą, tačiau dažnai sukelia konfliktus tarp  vaikų, nes jie dažnai nepasidalina, kas kokią figūrėlę valgys. 

Paruoškite šventės vietą. Jeigu gimtadienį organizuojate namuose, rūpestingai pasirūpinkite šventės vieta. Sutvarkykite kambarį taip, kad ten būtų kuo daugiau vietos: išstumdykite baldus prie sienos, jeigu galima, išneškite.  Jeigu kambaryje nėra kilimo, o grindys šaltos, patieskite paklotą, vaikai dažnai mėgsta sėdėti ant žemės. Tik pasirūpinkite, kad jis neslidinėtų. Jeigu organizuojate gimtadienio programą, išneškite ar paslėpkite visus žaislus. Jubiliato svečiams bus įdomūs šeimininko žaislai ir jie negalės susikaupti programai, žaislai blaškys vaikų dėmesį. 

Dovanos. Jeigu einate į gimtadienį kaip svečias, prieš rinkdami vaikui dovaną, pasitarkite su jo tėvais. Taip lengviau bus nuspręsti, kokia dovana labiausiai tiktų jubiliatui, ar to daikto jis dar neturi.T am, kad vaikas nebūtų apkrautas kalnu dovanų, jei yra galimybė, pirkite sudėtinę dovaną. Jeigu žinote, kad vaikas jau turi daug žaislų ir nebežinote, ką dar jam galėtumėte padovanoti, padovanokite įspūdžio dovaną (pvz., bilietai į teatrą, vandens atrakcionų parką ar pan.)

Jeigu esate mažamečio jubiliato tėvai, padėkite vaikui priimti dovanas: kartu padėkokite svečiui (netgi patogu ant dovanos užrašyti, kas ją padovanojo, nes paskui bus sunku prisiminti). Pasiūlykite vaikui iš karto nežiūrėti dovanų, o padėti jas į nuošalesnę vietą. Pradėjęs iš karto pakuoti dovanas, vaikas nebekreips dėmesio į svečius, be to gali kilti ir konfliktai, nes sukaktuvininkas nenorės, kad kiti svečiai liestų jo dovanas.

 

 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »